REPERTOÁR

Podstatou našich představení jsou pohádky, protože počet našich členů neumožňuje využít dostupné divadelní hry, píšeme si je sami. Jednotlivmaxé postavy jsou psány přímo „na tělo“, jednotlivým účinkujícím. Proto hra vzniká vždy v průběhu měsíce října, podle toho, které děti se přihlásí na kroužek. Důležité u nás je, že zahrát si může každý, kdo má chuť a čas. Neděláme žádný výběr. Výsledné představení bereme jako dárek dětí svým rodičům za jejich péči, starost a pochopení.

Z historie představení stojí snad za zmínku vánoční představení „ Nejkrásnější dárek, představení ke 100.výročí naší školy „Ztratila se škola“, nebo z her psaných na motivy klasické pohádky „Z pohádky do pohádky“, „ Kam běžíš pohádko....?“,!Zatím co ty spíš“.

Řada z těchto našich výtvorů je dostupná na DVD nebo VHS. Všechna představení jsou originály. Nejsou přepisem ani kopiemi již existujících děl. Samozřejmě ale musí splňovat řadu kritérií, proto je samozřejmé, že v mnoha momentech divákovi klasické pohádky připomínají.

rok 2013 - O kouzelném zrníčku

Je kolem nás spousta zloby, nenávisti, závisti a lhostejnosti, ale naše zrníčko vám pomůže. Vyroste z něj totiž kytička, kytička která přináší lásku, pravdu, krásu a porozumění. Zasaďte si naše zrníčko, a bude vám dobře. Že ho ještě nemáte, přijďte k nám do království za Devatero horami, tak jich pro vás máme dost. Vaše děti


rok 2014 - Nebe, peklo, ráj

Parta dětí, které se denno - denně schází ve své klubovně tzv. Mstitelé Země se zajímá o to, jak se dneska lidem žije. Přijdou na to, že je třeba najít lepší místo pro život. Ale kde? Jedni tedy půjdou tam – nahoru a druzí tam – dolů, cestou se tedy zákonitě dostanou do nebe i do pekla, sledují život „tam nahoře a dole“ , aby zjistili, jak je to všude stejné a ještě horší a: … nezáleží na tom kde žijeme, ale jak žijeme a proč žijeme a hlavně s kým žijeme,a pak zjistíme, že tam ,kde žijeme je moc a moc krásně.“rok 2017 - po roční pauze opět nacvičujeme - letos to bude Hastrmanská povídačka

Pohádka o 3 vodnických dcerách - Běličce, Lekničce a Mluvce, plná tanečků a snad i zábavy. Tak se přijďte podívat.

rok 2019 Princezny a čarodejnice

Pohádka o lásce a přátelském boji– Josefíny a Arnošta , prostřednictvím světa princezen a princů a čarodějnic a čarodějů.

Aktuality:
2012 © Divadelní soubor Šroubek - Všechna práva vyhrazena. Webdesign: Grafika Fojtl